• Kırıkkale, Türkiye
  • 26/09/2022

İl Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen Bozlak Gecesi organizasyonunda yaşanan hadise dinleyenleri ve gazetecileri çileden çıkardı.

Düzenlenen gecenin afişi Kırıkkale Valiliğinin resmî sosyal medya hesaplarından da günler öncesinden paylaşılmıştı. Düzenlenen afişte yerel sanatçımız Tahir Uçar’ın da gecede yer alacağı bildirilmiş, tüm halk davet edilmişti.

 Fakat sanatçıyı sosyal medyadan takip edenlerin gördükleri paylaşımlar, sanatçının o tarihte başka bir konser için Adana’da sahneye çıkacağına işaret ediyordu. Kültür Müdürlüğü bu hatayı düzeltmek, özür dilemek yerine çok daha büyük bir yanlışa imza attı. 

Tahir Uçar’ın kendi sosyal medya hesaplarından Adana’daki konseri paylaşmak üzere canlı yayına geçtiği dakikalarda, Kırıkkale Kültür Merkezinde sahnede bulunan yetkili dinleyicilerin gözlerine bakarak sanatçının Covid-19 olması sebebiyle organizasyona katılamadığı anonsunu geçti.

İl Kültür Müdürlüğü Yetkililerinin Kırıkkaleye yalan beyanda bulunduğu açıkça görüldü. Bu olayın üzerine Valiliğin ve İl Kültür Müdürünün nasıl bir tavır alacağı merak konusu.

Author

bozkurt_eray89@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.