• Kırıkkale, Türkiye
  • 26/09/2022

Kırıkkale İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, 19 yaş ve üzeri gençlerin tedavi edilerek hayata bağlanması amacıyla açılan rehabilitasyon merkezinde, “İnsanın var oluş gayesi” konulu sohbet etti.

İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar madde bağımlılarını hayata bağlamak amacıyla açılan Huzur Köyü Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş ve Huzur Köy İdari Sorumlusu ve Uzman Bağımlılık Danışmanı Çağlar Erdem’in de bulunduğu ziyaret programında İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar bir müddet idarecilerle sohbet etti.

İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, 19 yaş ve üzeri gençlerin tedavi edilerek hayata bağlanması amacıyla açılan rehabilitasyon merkezinde, “İnsanın var oluş gayesi” konulu sohbet etti. Konuşmasında İnsanın bir yaratılış gayesi olduğunu, başıboş yaratılmadığını, evrendeki canlı ve cansız bütün varlıkların bir görevinin olduğunu; insanın da bir görevinin olduğu, bu görevin de Allah’ın varlığı ve birliğine inanma olduğunu belirtti.

Müftü Yaşar konuşmasına şu şekilde devam etti: “Tin Suresinde bildirildiği üzere insan kabiliyet itibariyle mükemmel yaratılmıştır. Yaratılış gayesine uygun bir yaşam ile insan olgunluğa erişebilir. Kendi bedenimiz başta olmak üzere her şey bize emanet olarak verilmiştir. Emanete sahip çıkmak maddi ve manevi duygularımızın ihtiyaçlarını temin ile mümkündür. Örneğin akıl, dünyaya ne için geldiğini ve yaratılış gayesini düşünmek ve varlıkları tefekkür etmek gibi amellerle ihtiyacı olan manevi gıdasını temin edebilir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.