• Kırıkkale, Türkiye
  • 07/10/2022

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED)Kırıkkale Şube Başkanı Zekeriya Aytekin, Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) yanlarında olduklarını söyleyerek, “Maç sürerken kurallar değiştirildi. Bu mağduriyetin ivedilikle giderilmesi gerekir” dedi.

TÜED Kırıkkale Şube Başkanı Zekeriya Aytekin, 1999 yılında, Türkiye depremlerin acısı ile boğuşurken reform adı altında çıkarılan 4447 sayılı yasal düzenleme ile çalışanların emeklilik haklarının ellerinden alındığını veya ötelendiğini belirtti.

Maç sürerken kuralların değiştirildiğine işaret eden Başkan Aytekin, “Birçok insan bu yüzden mağdur oldu. Çalışma hayatına başlarken; devletle ve sosyal güvenlik kurumlarıyla bir akit yaparak başlanmış olunur. Bu sayede de insanlar; ne kadar çalışacağını, ne zaman emekli olacağını bilerek hayatını ve ailesinin geleceğini planlar. Oysa yapılan bu düzenleme ile milyonlarca insanın hayat planları bozulmuş oldu. Anayasal hakları ve kazanılmış hakları bir kalemde yok sayıldı. Bu durumun yarattığı mağduriyetlerin ivedilikle giderilmesi gerekmektedir. Emeklilikte yaşa takılanların her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.