• Kırıkkale, Türkiye
  • 07/10/2022

Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri gıda ürünlerindeki KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesinin ardından stok yapan marketlerde denetim yaptı. Denetimlerde fahiş fiyat artışı, ürün stokçuluğu, depo fatura irsaliye kontrolü gibi olumsuzluklar ticaret İl müdürlüğüne tutanak ile bildirildi.

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri kent genelinde bulunan marketlerde denetim yaptı. Son günlerde vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren Zabıta ekipleri, yerel ve zincir marketlerde denetimler yaptılar. Marketlerdeki reyonları gezen ekipler, gıda ve temel tüketim ürünlerinde fiyat artışlarından, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlığa kadar birçok konuda detaylı denetimde bulundu.

Denetimlerde,  raf fiyatı ile kasa fiyatı arasında oluşan tutarsızlık ve haksız kazançlar, tarihi geçmiş ürünler ve hijyen kurullarına uymayan işletmelere gerekli uyarı ve cezai işlemler uygulandı. Ayrıca denetimlerde karşılaşılan fahiş fiyat artışı, ürün stokçuluğu, depo fatura irsaliye kontrolü gibi olumsuzluklar Ticaret İl Müdürlüğü’ne tutanak ile bildirildi. Ekipler halk sağlığını korumak, fahiş fiyat ve stokçuluğa karşı kent genelinde denetimlere devam edeceğini söylediler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.