• Kırıkkale, Türkiye
  • 07/10/2022

Kırıkkale’de bulunan hekimler 14-16 Mart tarihleri arasında, sosyal, hukuksal ve özlük hakları ile sağlık çalışanına şiddete dikkat çekmek için 3 gün iş bırakacak.

Hekim Birliği (Hekim ve Sağlık Çalışanları Birliği Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) Yüksek İhtisas Hastanesi Temsilcisi Dahiliye Uzmanı Dr. Neslihan Şebin, ilimizde faaliyet gösterine hekimlerin doktor ve sağlık çalışanlarının meslek örgütleri;  meslek yasasındaki sorunlar, sağlıkta şiddet yasasına dair beklentiler ve maddi yetersizlikler sebebiyle 14, 15 ve 16 Mart günleri iş bırakma eylemi kararı aldığını söyledi.

Dahiliye Uzmanı Dr. Neslihan Şebin, Kırıkkale’de faaliyet gösteren hekimlerin 3  gün boyunca iş bırakma eylemi yapacaklarını duyurdu. Özlük haklarının hak edilen ölçüde verilmemesi, sağlıkta şiddet ve buna karşı alınması istenilen tüm önlemlerin görmezden gelinmesi, haksız, adaletsiz, ölçüsüz malpraktis cezalar, sistem ve mevzuat hataları gibi temel sorunlara değinen Dahiliye Uzmanı Şebin,  taleplerinin kabul edilmesi için 14 Mart Tıp Bayramı ve sonrasındaki 2 gün boyunca iş bırakacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.