• Kırıkkale, Türkiye
  • 26/09/2022

Milli Teknoloji Hamlesinin itici gücü Deneyap Teknoloji Atölyelerinde uygulama ve oryantasyon eğitimi düzenlenen programla start aldı.

Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Türkan Hatun Yurdu Toplantı Salonu’nda yapılan programa eğitim almaya hak kazanan 100 öğrenci ve aileleri katıldı.

Türkiye Teknoloji Takımı T3 Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk Bayraktar online bağlanarak teknoloji hamlesi konulu ilk dersi verdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp yaptığı konuşmada geleceğin Teknoloji yıldızlarını yetiştirmeyi amaçlayan Deneyap Atölyelerine devletimizin her türlü desteği verdiğini ve 3 yıllık eğitim sonunda genç beyinlerin ülkemize hizmet vereceğini söyledi.

Deneyap Eğitmeni Arzu Yağbasan’da bir konuşma yaparak eğitimler hakkında bilgi verdi. Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kırıkkale Gençlik Merkezinde kurulan DENEYAP Atölyesinde hafta sonu verilecek eğitimlere toplam 100 öğrenci katılacak. İlk olarak 900 öğrencinin katıldığı E sınavda 350 öğrenci uygulama sınavına girmeye hak kazanmış ve uygulama sınavında da 100 öğrenci başarılı olmuştu. Deneyap Teknoloji Atölyesi projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve T3 vakfı tarafından yürütülüyor. 3 yıl sürecek eğitimler yüz yüze ve online olarak devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.