ALPARSLAN TÜRKEŞ BULVARINA YÜRÜYÜŞ YOLU

  • Gündem
  • 11 Mart 2022
  • 06:06
ALPARSLAN TÜRKEŞ BULVARINA YÜRÜYÜŞ YOLU

Kırıkkale Belediyesi şehirde genelindeki yürüyüş yolları sayılarını artırıyor. Millet Bulvarı’nın ardından Alparslan Türkeş Bulvarında da yürüyüş yolu çalışmalarına başlandı.

Kırıkkale Belediyesi’nce Alparslan Türkeş Bulvarı’nın girişinden başlayarak şehir merkezi istikametine doğru alanı kapsayan yürüyüş yolu çalışmalarına başladı.

Kırıkkale şehir genelinde yürüyüş yolları sayılarını artırmayı hedefleyen Kırıkkale Belediyesi Millet Bulvarında 1’inci etabını tamamladığı yürüyüş yolunun benzerini Alparslan Türkeş Bulvarında hayata geçiriyor. Bulvarın girişinden şehir merkezine doğru kapsayacak 3 km alanda yapılacak olan yürüyüş yolu zemini kauçuktan oluşacak, belirli aralıklarla oturma bankları ve aydınlatma direkleri bulunacak.

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, şehri daha yaşanabilir hale getirmek için Kırıkkale Belediyesi’nin gayret içerisinde çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Yeni yürüyüş yolu projesinin şehrin girişine değer katacağını belirten Başkan Saygılı “Alparslan Türkeş Bulvarının girişine başlattığımız yürüyüş yolu inşallah yaz aylarında vatandaşlarımızın kullanımında olacak. Çalışmalar tamamlandığında şehrimizin ikinci bir giriş kapısı olan bölge daha güzelleşecek ve cazibesi artacak” ifadelerini kulandı.

Çalışmaları yakından takip eden mahalle sakinleri ise “Kırıkkale Belediyesi’nin son günlerdeki çalışmalarını yakından takip ediyoruz, yapımına başlanacak olan yürüyüş yolu da bölgeye farklı bir hava katacak ve yürüyüş yapmak isteyenler için güzel bir nokta olacak” dedi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

19949

HARUN ULUSOY "65 YAŞ ÜSTÜ VE ENGELLİLERE EVLERİNDE Kİ SU BEDAVA"

HACIBEY TOKİ MUHTAR ADAYI BOYTER; GENÇLERİMİZİ SPORA TEŞVİK EDECEĞİZ

PEKDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

AKYÖN MESAJ YAYINLADI

SAYGILI İLE DEVAM

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜNDE KAN DEĞİŞİMİ

SIRADAKİ HABERLER