Gazetecilik bölümü Eylül ayında açılıyor

Kırıkkale’nin genç ve başarılı gazetecilerini yetiştirmek amacıyla Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ‘Gazetecilik’ bölümü yeniden eğitim vermeye başlayacak. Gazetecilik bölümü, önümüzdeki yeni eğitim ve öğretim dönemiyle birlikte öğrenci almaya başlayacak.

  • Gündem
  • 05 Ocak 2023
  • 16:11
Gazetecilik bölümü Eylül ayında açılıyor

RADYO VE TELEVİZYON KAPATILMIŞTI 
Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaklaşık 5-6 yıldır kapalı halde bulunan ‘Radyo ve Televizyon’ bölümü, revize edilerek ‘Gazetecilik’ bölümü adı altında yeniden kapılarını öğrencilerine açmaya hazırlanıyor.  Faaliyet gösterdiği günden itibaren meslek alanında önemli öğrenciler yetiştiren Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında aynı başarıyı göstermek için çaba ve gayret gösteriyor. 

MÜDÜR TELEFONCU’NUN BAŞARISI 
Bu kapsamda her alanda meslek hayali kuran öğrencileri yetiştirmenin çabası içerisinde olan Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sevindiren bir gelişme yaşandı.  Dönemin okul müdürü Çetin Çetiner tarafından 5-6 yıl önce kapatılan ve bugüne kadar hiçbir İl Milli Eğitim Müdürü’nün konuya el atmadığı, ‘Radyo ve Televizyon’ bölümüyle ilgili, İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu’nun çaba ve gayreti meyvesini verdi.

EYLÜL AYINDA ÖĞRENCİ ALACAK 
İlgili yerlerle görüşme sağlayarak onay alan Telefoncu, ‘Radyo ve Televizyon’ bölümünün  ‘Gazetecilik’ bölümü adı altında yeniden açılmasını sağladı. Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde bazı okullarda kapatılan bölümlerin yeniden revize edilmesiyle ilgili Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘Gazetecilik’ bölümü de onay aldı. Bakanlık tarafından uygun görülen bölüm yeni eğitim ve öğretim dönemi olan Eylül ayı itibariyle kapılarını gazeteci olmak isteyen öğrencilerine açacak. 

ÖĞRENCİLER HEYECANLA BEKLİYOR 
Çok sayıda öğrencinin tercihleri arasında yer alacak olan gazetecilik bölümünde eğitim alacak öğrenciler, Kırıkkale’de faaliyet gösteren yerel ve ulusal medyalarda hem staj hem de istihdam alanında kendilerine şans bulabilecekler. Böyle bir bölümün yıllardır kapalı olmasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Telefoncu, bölümün yeniden açılmasıyla ilgili üzüntülerin yerini mutluluğa bıraktığını söyledi. Gazetecilik mesleğinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Telefoncu, “İnşallah burada çok güzide öğrencilerimiz yetişecektir. Memleketimize ve Kırıkkale’ye hayırlı olsun” dedi.

İlginizi Çekebilir

TANJU ÇOLAK KIRIKKALE'DE

İlginizi Çekebilir

LİDER KONUŞTU, VEKİL ÇARK ETTİ

İlginizi Çekebilir

HARUN ULUSOY "65 YAŞ ÜSTÜ VE ENGELLİLERE EVLERİNDE Kİ SU BEDAVA"

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

68635

HARUN ULUSOY "65 YAŞ ÜSTÜ VE ENGELLİLERE EVLERİNDE Kİ SU BEDAVA"

HACIBEY TOKİ MUHTAR ADAYI BOYTER; GENÇLERİMİZİ SPORA TEŞVİK EDECEĞİZ

PEKDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

AKYÖN MESAJ YAYINLADI

SAYGILI İLE DEVAM

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜNDE KAN DEĞİŞİMİ

SIRADAKİ HABERLER