GÜRÜLTÜSÜZ BİR KIRIKKALE İSTİYORUM

  • Gündem
  • 07 Ocak 2022
  • 10:45
GÜRÜLTÜSÜZ BİR KIRIKKALE İSTİYORUM

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, “Gürültüsüz Bir Kırıkkale İstiyorum”  kampanyasının saha tanıtımına katıldı.

Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen kampanya Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında basın mensuplarına ve öğrencilerimize tanıtıldı.

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu tanıtımda yaptığı konuşmada; “Bir şehrin medeniyet seviyesini ölçerken o şehrin sessiz olması da çok önemli bir kriter. Hakikaten dünyada medeni şehirlere baktığımız zaman bu şehirlerde insanların birbirini rahatsız etmemek için dikkat ettiğini, korna kullanmadıklarını görüyoruz. Kırıkkale’mizde gürültü çok büyük bir problem değil ama bunu daha iyi bir seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz. İnsanlar araç kullanırken, sadece araç kullanırken değil, konuşurken bile medeni bir insanın karşıdaki insanı rahatsız etmemesi, empati kurarak başka senaryoları da aklında tutması gerekiyor. Bazı meslekler var geceleyin çalışıyorlar gündüz dinleniyorlar. İşte hastası olan var, istirahat etmek mecburiyetinde olan insanlarımız var. Hastanelerimiz bu konuda çok hassas yerler. Bununla beraber bir yerde matem olabilir. Bu münasebetle ne kadar az bir şehirde gürültü yapılırsa veya ne kadar az vatandaşlar gürültü çıkartırsa bir başkasını o kadar az rahatsız ediyor demektir. Biz de Kırıkkale’mizde Emniyetimiz vasıtasıyla böyle bir kampanya başlattık. “Daha sessiz bir Kırıkkale istiyoruz” diye. Bilhassa meslek olarak şoförlük yapan minibüsçülerimiz, servislerimiz, taksilerimiz başta olmak üzere bir farkındalık kampanyası oluşturduk.” ifadelerini kullandı.

Belediye tarafından Emniyet Müdürlüğüne kazandırılan Elektrikli Bisiklet ile dar yollarda daha sessiz bir şekilde insanları rahatsız etmeden olay yerine çok daha hızlı,  çok daha sessiz ulaşılacağını vurgulayan Vali Tekbıyıkoğlu, "Farkındalık çalışmalarımıza şoför arkadaşlarımızla beraber devam edeceğiz." dedi.

Daha sonra öğrencilerle beraber 71 tane balon uçurulduktan sonra, elektrikli bisikletin tanıtımı ve deneme sürüşü yapıldı.

Programda Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’ nun yanı sıra, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Vali Yardımcıları Ahmet Sait Kurnaz ve Hacı Mehmet Kara, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Barış Cücen, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

31384

SİYERİ NEBİ MÜZESİ’NE BAYRAMDA ZİYARETÇİ AKINI

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

KIRIKKALE SPORDA ERCÜMEND COŞKUNDERE DÖNEMİ

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa KAPLAN’dan bayram mesajı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İller İdaresi Genel Müdürlüğü

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

SIRADAKİ HABERLER