HARÇLIKLAR DEPREMZEDE KARDEŞLERE

Kırıkkale’de Kur’an kursunda eğitim gören 4-6 yaş aralığındaki minik öğrencilerin bağışları duygulandırdı.

  • Gündem
  • 02 Mart 2023
  • 16:04
HARÇLIKLAR DEPREMZEDE KARDEŞLERE

 

AFETZEDELERE DESTEK

Kırıkkale Müftülüğüne bağlı Necati Nadiye Cesur Kur'an kursunda eğitim gören 4-6 yaş grubundaki öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını depremde zarar gören akranlarına ulaştırılmak üzere bağışta bulundular. Bu kapsamda Kırıkkaleli minik öğrenciler de afetzedelere destek için aileleriyle birlikte kumbaralarında biriktirmiş oldukları harçlıklarını, Kur'an kursu öğreticisi Hatice Gözcü ve beraberindeki diğer görevlilerle birlikte Kırıkkale Müftüsü Hasan Hayri Yaşar'a teslim ettiler.

 

SİZLERE KUMBARAMI HEDİYE ETMEK İSTİYORUM

Öğrencilerden Hira Nur Bulut, kumbarasında biriktirdiği harçlıkla birlikte afetzede kardeşleri için yazdığı bir mektubu da görevlilere teslim etti. Bulut mektubunda, "Ben 5 yaşındayım. Sizlere kumbaramı hediye etmek istiyorum. Mektubumu Kırıkkale'den sizlere gönderiyorum. Sizleri tanımıyorum ama çok seviyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun." ifadelerini kullandı.
İl Müftüsü Yaşar, çocukların depremzede kardeşleri için vermiş oldukları harçlıkları alarak Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesi görevlilerine teslim etti.

 

KENDİLERİ KÜÇÜK YÜREKLERİ KOCAMAN
Minik öğrencilerle yakından ilgilenen Yaşar, burada yaptığı konuşmada öğrencilerin anlamlı davranışlarından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, “Kendileri küçük ama yürekleri kocaman yavrularımızın gösterdikleri yardım seferberliği ve akranlarını düşünmeleri  bizi çok duygulandırdı. Bu güzel duygu ve davranışlar çocuklarımız var olduğu sürece geleceğe güvenle bakıyoruz. Ben bu hassasiyetlerinden ötürü minik yavrularımıza, öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür ediyorum. Allah hepsinden ebediyen razı olsun.” dedi.

 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

25567

DEMİR " Aşkınan Çalışan Yorulmaz"

VALİ TEKBIYIKOĞLU'NDAN KIRIKKALELİLERE TEŞEKKÜR

KIRIKKALE'DE MİTİNG GİBİ TOPLU AÇILIŞ

VALİ TEKBIYIKOĞLU'NDAN BAYRAM MESAJI

PAZARCIK'TA RAMAZAN BAŞKA GÜZEL

HARÇLIKLAR DEPREMZEDE KARDEŞLERE

SIRADAKİ HABERLER