HER BİR PROJE ÇALIŞMASI EĞİTİME KATKI SAĞLIYOR

  • Gündem
  • 11 Mart 2022
  • 06:11
HER BİR PROJE ÇALIŞMASI EĞİTİME KATKI SAĞLIYOR

Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, proje üreterek fuarlarda gören alan öğrencilerin ürettikleri projeler sayesinde önemli kazanımlar elde edildiğini söyledi. 

Kırıkkale İl Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezinde (BİLSEM) TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Destekleme Programı kapsamında hazırlanan fuarın açılışı yapıldı. Açılışa, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, Şube Müdürleri Fatih Yıldırım ve Muhammet Yılmaz, Memur Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Toplam 22 araştırma, inceleme ve tasarım projesinin yer aldığı fuarda, stantları gezerek incelemelerde bulunan Aygün, öğrencilerden ve BİLSEM Müdürü Necmettin Yumuşak'tan projelerle ilgili bilgi aldı.

Aygün, burada yaptığı konuşmada, öğrencilerin hazırlamış olduğu çalışma ve eserlerin oldukça ilgi çekici olduğunu söyledi.

Her bir çalışma ve projenin öğrencilerin eğitimine önemli katkılar sağladığını belirten Aygün, "Okullarımızda farklı kademlerde öğrencilerimiz tarafından çok başarılı çalışmalar yapıldı ve yapılmaya da devam ediliyor. Öğrencilerimizi ve onlara bu fırsatı veren okul yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bu çalışmalar öğrencilerimizin eğitimine bir kazanım olarak yansıyor. Öğrencilerde ekip çalışması, girişimcilik gibi özellikler de bu sayede daha da gelişmiş oluyor. Bugün de burada birbirinden ilginç ve dikkat çeken çoğunluğu da araştırmaya dayalı projelerde büyük emeklerin olduğunu gördüm. Bu başarılara her geçen gün yenilerinin eklenerek devam etmesini arzu ediyoruz." dedi.

Fuardaki stantlarda yer alan kültürel miras, aile içi iletişim, bilim tarihi ve felsefesi, sağlıklı yaşam ve beslenme, değerler eğitimi, dil ve edebiyat gibi alanlardaki projelerin yanı sıra tasarım projeleri dikkat çekti.

Ellerimi yıkarım mikropları kovarım, tam kontrollü hobi sera ünitesi, renk ayrım robotu, 3D mini santrifüj cihazı tasarımı, kartlı geçiş sistemi, köprü güvenlik sistemi gibi projeler konuklar tarafından beğeni ile takip edildi. Ayrıca açılış kapsamında kurumun müzik öğrencilerinin dinletisi hayranlıkla dinlenirken, resim öğrencilerinin başarılı sergi çalışmaları da beğeniyle incelendi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

27860

AKPARTİ'DE BAŞVURULAR SONA ERDİ

SUNGUR BAŞVURUSUNU YAPTI

HARUN ULUSOY MHP'DEN ADAY ADAYI

AKYÖN; BİZİMLE KIRIKKALE KAZANACAK

ŞANSAL'IN PARTİSİ BELLİ OLDU

YORULMAZ DA ADAY

SIRADAKİ HABERLER