İSTANBUL'UN FETHİNİN 571.YILI İÇİN İSLAMİ DEĞERLER KÜLLİYESİNDE PROGRAM DÜZENLENDİ.

Kırıkkale Şehir Sohbetleri İslami Değerler Külliyesinde başladı

  • Gündem
  • 29 Mayıs 2024
  • 11:59
İSTANBUL'UN FETHİNİN 571.YILI İÇİN İSLAMİ DEĞERLER KÜLLİYESİNDE PROGRAM DÜZENLENDİ.

Kırıkkale İslami Değerler Külliyesi şehir sohbetlerinin ilkini bugün gerçekleştirdi.

İstanbul’un fethinin 571. Yılının münasebetiyle düzenlenen programa tanınmış  tarih Öğretmeni Osman Kara ve Ahmet Erdal, Vaiz Murat Çaylan , Nur Camii Baş İmam Hatibi Murathan Önder konuşmacı olarak katıldı.

 

Konuşmacılar İstanbul'un fethinin Türk ve İslam dünyası tarihi kadar dünya tarihinde de önemine vurgu yaptılar. Fatih Sultan Mehmet'in çocukluk gençlik ve padişahlık döneminin ele alındığı konferansta tarih öğretmeni Ahmet Erdal Fatih Sultan Mehmet'in hocalarından Akşemsettin Molla, Hüsrev ve Molla Gürani hakkında örneklerle sunum yaptı.

Kırıkkale'nin tanınmış eğitimcilerinden tarih öğretmeni Osman Kara İse konuşmasında feth'in sürecini ve Fatih Sultan Mehmet'in liderlik anlayışını dile getirdi .

Osman Kara konuşması arasında okuduğu duygusal şiirlerle de konferansına renk kattı.

Vaiz Murat Çaydan ise yaptığı konuşmada Peygamber efendimiz Hz .Muhammed'in bir hadisinde İstanbul'un fethedileceğini ifade ettiğini ve bu hadisin sahih hadis olduğunu dile getirdi. Vaiz Murat Çaydan konuşmasını sonunda tüm Mazlum Milletler ve İslam ümmeti için, İsrail'in işgali altındaki Gazze ve Çin'in zulmü altındaki Doğu Türkistan başta olmak üzere tüm mağdur Müslümanlar için duada bulundu.

Program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlandı .Ardından Kırıkkale İslami Değerler Külliyesi'nin tanıtım videosu sunuldu. Külliyenin yeni hizmete giren konferans salonunda gerçekleşen şehir sohbetlerinin ilkine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 

Açılış konuşmasında İslami değerler Külliyesi yönetim kurulu Başkanı Bahattin Akyön Külliye'nin hayata geçiriliş dönemini ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi.

Yaklaşık 2 saat süren konferansın sonunda konuşmacılara Bahattin Akyön ve Kırıkkale İslami Değerler Külliyesi yönetim kurulu tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

 

İlginizi Çekebilir

ETİLER'DE KAZA

İlginizi Çekebilir

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

İlginizi Çekebilir

KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

74073

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

TRAFİK TESCİL VE DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

KIRIKKALE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ BASIN TOPLANTISI

KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

VALİ MEHMET MAKAS'TAN 15 TEMMUZ MESAJI

SIRADAKİ HABERLER