KAMULAŞTIRMA BAŞLIYOR

  • Gündem
  • 16 Ocak 2022
  • 07:26
KAMULAŞTIRMA BAŞLIYOR

Kırıkkale’nin gelişmesiyle birlikte şehir merkezinde kalan Küçük Sanayi Sitesi’nin taşınması yönünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamulaştırma çalışmalarının başlatılması için onayı verdi. 

Kırıkkale için en önemli projelerden birini daha hayata geçiren Kırıkkale Belediyesi, Küçük Sanayi Sitesi’nin kent merkezinde köhneleşmiş yapıların içinden çıkararak, yeni yerine taşımaya hazırlanıyor. Proje ile sanayi sitesi şehir merkezinden kaldırılarak çevre yolunda Kırıkkale Belediyesi’nin de arsasının bulunduğu yere, TOKİ tarafından inşa edilecek Modern Sanayi Sitesine taşınacak.

Küçük Sanayi Sitesinin dönüşümü konusunda Ankara’da yoğun görüşmeler yürüten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazetede yayınlanan karar ile netlik kazandı. Konuyla ilgili bilgiler veren Başkan Saygılı, “TOKİ çevre yolunun bulunduğu yerde Küçük Sanayi Sitesi yapacak. Bizim sanayi sitesinde şu anda faaliyet gösteren esnaflarımıza oldukça cazip taksitler ile satışını yapıyoruz”

Başkan Mehmet Saygılı, başka şehirlerde de bunun örneğinin olduğunu söyleyerek, “Burada özellikle vurgulamak istediğimiz sektörün içinde olan, bu işi yapanlar buradan yer alabilecekler. Dışarıdan başka kimse giremeyecek. Şehrimiz için önemli adımdı. Rabbim inşallah sonuçlandırmayı da bizlere nasip eder” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazetede yayınlanan kararda şu ifadelere yer verildi; “Kırıkkale İli, Merkez İlçe, Aşağımahmutlar Mahallesinde bulunan ve ekli harita ile koordinat listesinde sınırları ve kamulaştırma bilgileri belirtilen taşınmazların, küçük sanayi sitesi yapılması amacıyla Kırıkkale Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27’nci maddesi gereğince karar verilmiştir” denildi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

57528

SİYERİ NEBİ MÜZESİ’NE BAYRAMDA ZİYARETÇİ AKINI

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

KIRIKKALE SPORDA ERCÜMEND COŞKUNDERE DÖNEMİ

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa KAPLAN’dan bayram mesajı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İller İdaresi Genel Müdürlüğü

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

SIRADAKİ HABERLER