KENDİ ELEMANIMIZI KENDİMİZ YETİŞTİRECEĞİZ

  • Gündem
  • 11 Ocak 2022
  • 19:20
KENDİ ELEMANIMIZI KENDİMİZ YETİŞTİRECEĞİZ

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, iş dünyasının en büyük eksiğinin kalifiye eleman eksiği olduğunu söyleyerek, “Eksikliklerimizi görerek en kısa sürede ‘Mesleki Eğitim Merkezi´ni hayata geçireceğiz. Merkezimiz ile birlikte kalifiye eleman sıkıntısı yaşanmayacak” dedi.

Pandeminin yarattığı sorunlara rağmen kapasite artıran iş dünyası elaman bulamamaktan şikâyetçi. Kalifiye eleman bulamamaktan dert yakınan sanayiciler Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatılan projeyi bekliyor.  Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, Silah Sanayi Organize Sanayi Bölgesi içerisine ‘Mesleki Eğitim Merkezi´ni en kısa sürede yapacaklarını söyledi.

850 m2 alana 4 sınıftan oluşan merkez yapacaklarının müjdesini veren Başkan Ahmet Varlı, “Merkezimiz için Ekim ayında ihaleye çıkmıştık. Fakat ekonomideki dalgalanmadan fiyat artışlarından dolayı bizim beklentimizin çok çok üzerinde bir fiyat verildi. Bizlerde O ihale iptal etmek durumunda kaldık. Allah´ın izni ile Şubat ayı içerisinde yeni birim fiyatları ile yeniden ihaleye çıkacağız”

İş dünyasının en büyük eksiğinin kalifiye eleman eksiği olduğuna değinen Başkan Varlı, “Lisans ve üniversite mezunu çocuklarımız var. Özellikle sanayi alanında yetişmiş eleman açığımız var. Biz burada ki eksikliği görerek böyle bir proje yaptık. Projemizde odamız Ahiler Kalkınma Ajansı´nın en büyük desteği ile çıktık. Şubat ayında inşallah ihalesini yapıp projemize başlayacağız” dedi.

Son olarak Başkan Varlı, Mesleki Eğitim Merkezine her yaştan kişinin müracaat edebileceğini söyleyerek, CNC, torna, freze ve kaynak  alanlarında eğitim görebileceğini dile getirdi. 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

92648

SİYERİ NEBİ MÜZESİ’NE BAYRAMDA ZİYARETÇİ AKINI

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

KIRIKKALE SPORDA ERCÜMEND COŞKUNDERE DÖNEMİ

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa KAPLAN’dan bayram mesajı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İller İdaresi Genel Müdürlüğü

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

SIRADAKİ HABERLER