KUR'AN BÜLBÜLLERİ HAFIZ OLDU

  • Gündem
  • 15 Mayıs 2022
  • 12:09
KUR'AN BÜLBÜLLERİ HAFIZ OLDU

Kur'an-ı Kerimi ezberleyen öğrenciler icazetlerini alarak hafız oldu.


Kırıkkale'de Kur'an-ı Kerimi ezberleyen öğrenciler, düzenlenen törenin ardından belgelerini alarak hafız oldular.

Kırıkkale Müftülüğüne bağlı Geylani Hafızlık Kur'an Kursu'nda eğitim gören 32 öğrenci için icazet töreni düzenlendi.
Kırıkkale Nur Cami'sinde düzenlenen tören, Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı.
Vatandaşlar, okunan ilahiler eşliğinde camiye giren hafızları cep telefonlarıyla görüntü alarak yoğun ilgi gösterdi.
Kırıkkale Müftüsü Hasan Hayri Yaşar burada yaptığı konuşmada, dünyada Kur'an-ı Kerim'den başka bir kitabın ezberlenmediğini belirterek, "Her yıl binlerce kişi Kur'an-ı Kerim-i ezberleyerek hafızalarına kazıyor. Belgelerini alan her bir yavrumuzu tebrik ediyorum. Onları yetiştiren ve destek verenlere de Allah razı osun diyorum. Hafızlık herkese nasip olmayan bir ilimdir. Hafızlarımızın anne ve babalarına ahiret aleminde çok güzel makamlar verilecek. İcazetini alan yavrularımız önemli bir mesafe almış oldular. Hepi bundan böyle Kur'an'ın ahlakını taşıyacaklar." dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Musa Coşkun da, konuşmasında "Hafızlık cenab-ı hakkın kelamını zihnimize almak ve onu hayatımız boyunca taşımak demektir. Hafızlık sadece Kur'an-ı Kerim'in ezberlenmesi demek değildir. Kur'an'ın aslında bir bakıma Müslüman olarak Kur'an-ı her zaman okumak zorundayız değil mi? Mushafı yanımızda taşımaktansa Kur'an'ın kendisini zihnimize alıp mushafı taşımaktan kurtulmaktır. Her zaman okuyacağımız Kur'an-ı da niçin okuruz? Hayatımıza rehberlik etsin diye. Orada Allah'ın emirleri var, yasakları var. Onlara riayet edelim diye. Rabbim bu hafızlarımızı hem Kur'an'ın hafızı, hem de muhafızı eylesin." diye konuştu.

Hafızlığını tamamlayan Miraç Dinç ise, çok mutlu olduğunu belirterek, "Hafız olduğum ve bu ödül törenini hak ettiğim için çok mutluyum. Küçükken babam beni kuran ziyafetlerine götürürdü. Orada okuyan hafızlar benim ilgimi çekerdi. Onlardan örnek alarak dedim ki 'hafız olacağım' ve başardım bugün buradayım." diye konuştu.
Oğlunun hafız olması nedeniyle emeği geçenlere teşekkür eden baba Osman Dinç de, duygularını paylaşarak, "Çocuğumun ezberi kuvvetliydi. Bu işi yapacağına inanıyordum. Bu işi yapacağına canı gönülden inandım ama yaşı küçüktü. Gurbete, yatılıya vermeye biraz zorlandık. Her ne kadar zorlansak da, annesi sürekli ağlasa da ben dayandım. Bunu kendisinin de başaracağına ikna ettim. Bu kutlu, mutlu günü yaşadık. İnşallah kıyamette de bunun şefaatine nail oluruz. Herkese çok teşekkür ederim. Kendilerinden Allah bin kere razı olsun." diye konuştu.
Tören, öğrencilere hafızlık belgelerinin ve çeşitli hediyelerin verilmesinin ardından son buldu.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

24694

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

TRAFİK TESCİL VE DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

KIRIKKALE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ BASIN TOPLANTISI

KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

VALİ MEHMET MAKAS'TAN 15 TEMMUZ MESAJI

SIRADAKİ HABERLER