METRUK BİNALAR YIKILIYOR

  • Gündem
  • 24 Şubat 2022
  • 06:11
METRUK BİNALAR YIKILIYOR

Kentin farklı mahallelerinde zamanla yıkılmaya yüz tutmuş yapıların madde bağımlılarının uğrak noktası olmaması ve çevreye zarar vermemesi için Kırıkkale Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor. 2022 yılı itibari ile metruk binaların yıkımına devam ediyor.

Çalışma yapılacak bölgelerde gerekli önlemleri alan belediye ekipleri, çevreye rahatsızlık veren yapıların yıkımlarını iş makineleriyle yerine getiriliyor. Gelen şikayetler ve kolluk ekipleri ile muhtarların tutanakları ile harekete geçen ekipler gerekli yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından yıkım kararı aldıkları binalarda yıkım çalışmalarına başlandığını ifade ettiler.

Yürütülen yıkım çalışmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Mahalle sakinleri “Bölgede metruk evler bağımlıların yuvası oluyor. Kimliği belirsiz bir çok kimse buralara giriyor, mesken ediniyor. Aynı zamanda eski yapılar olmaları nedeniyle yıkılmaya yüz tutmuş evler çevreye, çocuklara zarar vere bilir. Durumu bildirdiğimiz Kırıkkale Belediyesi de gerekli işlemler tamamlandıktan sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyor. Özellikle Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’ya gösterdiği duyarlılık için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

33237

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

TRAFİK TESCİL VE DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

KIRIKKALE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ BASIN TOPLANTISI

KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

VALİ MEHMET MAKAS'TAN 15 TEMMUZ MESAJI

SIRADAKİ HABERLER