MHP’NİN YENİ İL BAŞKANI AV. MURAT ABALI OLDU

  • Gündem
  • 19 Ocak 2022
  • 09:31
MHP’NİN YENİ İL BAŞKANI AV. MURAT ABALI OLDU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Erdal Baloğlu parti genel merkezi tarafından görevinden alındı. Baloğlu’ndan boşalan göreve ise MHP Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Abalı atandı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Av. Murat Abalı, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin takdir ve tensipleriyle, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. E. Semih Yalçın'ın bildirimiyle; 19 Ocak 2022 tarihi itibariyle Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım.

Aynı zamanda Faruk Akbulut’un Kırıkkale Merkez İlçe Başkanlığı’na, Mustafa Alp Silsüpüroğlu’nun ise Keskin İlçe Başkanlığı görevine atandığını söyleyen İl Başkanı Abalı, “Kutlu davamızın şanlı bayrağını taşıma onurunu bizlere layık gören Genel Başkanımız Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’ye en derin saygı ve bağlılıklarımızı sunuyorum.  Geçmişten günümüze, samimiyetle partimize hizmet etmiş tüm Ülküdaşlarımıza ve gönüldaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Öteden bu yana olduğu gibi bizler için; şehitlerimizin emaneti, kutlu dergâhımız MHP çatısı altında bulunmak, tanımı ne olursa olsun görev almak, onurdur gururdur. Bu onur ve gurur ile bugünden sonra atacağımız her adım, gerçekleştireceğimiz her hizmet Kırıkkale’nin daha da gelişmesi ve Orta Anadolu’nun parlayan yıldızı olması için olacaktır.” diyerek, Cumhur İttifakı’nın önemine değindi.

 “Cumhur İttifakı çatısı altında; Kırıkkale’nin daha fazla yatırım alması, istihdam imkânlarının artırılması, esnaf ve sanatkârımızın bereketli işlerinin olması, Kırıkkaleli emekli ve çalışanlarımızın yüzlerinin gülmesi adına 7 gün 24 saat esasıyla görev yapacağız. Paylaşımcı ve sorumlu siyaset anlayışımız gereği bu görevimizi; Kırıkkale Milletvekilimiz Av. Halil Öztürk başta olmak üzere, tüm yönetim ve üyelerimiz ile birlikte kenetlenmiş bir şekilde gerçekleştireceğiz.

Bu kapsamda ilk başarı temennisini aldığımız, bizleri Ankara’da TBMM’de temsil eden ve Kırıkkale’nin her türlü derdini dert edinmiş olan milletvekilimiz ve MDK Başkanımız Av. Halil Öztürk ile en kısa zamanda, önümüzdeki dönemin yol haritasını çıkararak, çalışma ve projelerimizi hayata geçireceğiz. Gerek Değerli Belediye Başkanlarımız, gerekse saygıdeğer il, ilçe yöneticilerimiz, Kırıkkale için bugünden itibaren çok daha fazla ter dökecek, özverili çalışmalarını daha da artıracaklardır. Siyasette tutarlı, dürüst, sorumlu ve millî anlayışımızdan taviz vermeden yolumuza devam ederken, demokratik olgunluk, ahlâk ve sabırla meseleleri karşılamayı sürdüreceğiz”

MHP İl Başkanı yaptığı açıklamada ‘Birlikte rahmet’, ‘ayrılıkta azap’ olduğu inancıyla yürüyeceklerini ifade ederek açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Birliğimize, dirliğimize, bütünlüğümüze nifak tohumu ekmeyi düşünenlere bugüne kadar olduğu gibi en sert yüzümüzü göstereceğiz. Bu yüzden Milletin iradesine göz dikenlere karşı, Cumhur İttifakı’nın millî duruşu ve güçlü geleceği için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Biliyoruz ki; Cumhur; milletin kendisi, ittifak ise milletimizin iradesidir. Cumhur ittifakının kazananı Türkiye, dolayısıyla Kırıkkale, kârlı çıkanı da Türk milleti olacaktır”

 “Milliyetçi Hareket Partisi olarak; hedefimiz, Sayın Genel Başkanımızın yıllar önce işaret ettiği gibi 2023’ün Lider Ülke Türkiye’sine kavuşmak, ülkemize yönelik tehditleri sonsuza kadar bertaraf etmektir. 2023 yılının sadece seçim yılı değil Cumhuriyetimizin 100. Yılı olduğunu da özümsemiş olarak, gayretimiz Cumhur İttifakının başarısı olacaktır.” dedi.

Av. Murat Abalı yapmış olduğu açıklamasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak “Bugün, Bismillah deyip, teslim aldığımız bayrağı, yere düşürmeden, kirletmenden ve lekeletmeden götürebildiğimiz yere kadar Allah’ın izniyle götüreceğiz. Vatan ve Millet yanındaki çalışmalarımızda Siz Değerli Dava Arkadaşlarımızın desteği çok önemlidir. El ele, gönül gönüle vererek çıktığımız bu yolda üstün başarılar elde edeceğimizden hiçbirimizin kuşkusu olmamalıdır. Bu bakımdan davamıza gönül veren, hizmeti geçen, kalbi burada olan, kırıklık yaşayan her kim varsa, kapılarımız onlara sonuna kadar açık olacaktır. Bizlerle yol yürümeleri bize şeref verecektir”

 “Ben bir kez daha hizmeti geçen tüm ülküdaş ve gönüldaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Devraldığımız İl Başkanlığı bayrağını daha yukarılara çıkarmak için göstereceğimiz çalışmalarda tüm Kırıkkale’nin duasına talibiz. Hep birlikte Kırıkkale’yi çok daha ileriye taşıyacağız. Saygılarımla.” diyerek, yeni dönemin Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Kırıkkale’ye hayırlar getirmesini diledi.

Genel Merkez, Baloğlu’ndan boşalan göreve MHP Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Abalı’yı getirdi.  Murat Abalı’dan boşalan göreve ise Faruk Akbulut getirildi. Ayrıca Keskin İlçe Başkanlığı görevine ise Mustafa Alp Silsüpüroğlu atandı. 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

98355

SİYERİ NEBİ MÜZESİ’NE BAYRAMDA ZİYARETÇİ AKINI

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

KIRIKKALE SPORDA ERCÜMEND COŞKUNDERE DÖNEMİ

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa KAPLAN’dan bayram mesajı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İller İdaresi Genel Müdürlüğü

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

SIRADAKİ HABERLER