OKULLARDA DENETİM DEVAM EDİYOR

  • Gündem
  • 04 Şubat 2022
  • 08:02
OKULLARDA DENETİM DEVAM EDİYOR

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, “2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Dönem Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı’na başkanlık etti.

7 Şubat 2022 tarihinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitimin başlayacağını vurgulayan Vali Tekbıyıkoğlu, “Devletin birinci görevi vatandaşın güvenliğini, huzur ve sükunu tesis etmektir. Devletlerin en büyük zenginliği de genç nüfusu ve çocuklarıdır. Gerek jandarmamız ve emniyetimiz gerekse okul yöneticilerimiz güvenli okul ve çevresi için ellerinden geleni yapıyor. Denetimlerimiz ve çalışmalarımız ara vermeksizin devam edecek tedbirlerimiz sıkılaştırılaşacak.”dedi.

Önümüzdeki hafta başlayacak olan eğitim-öğretim sezonuyla birlikte eğitim camiasında varsa eksikliklerin tespit edilerek bu eksikliklerin bir an evvel giderilmesi ve yeni eğitim-öğretim yılının Kırıkkale’de sorunsuz tamamlanması yönünde okul yetkililerine talimatlarda bulunan Vali Tekbıyıkoğlu, okul çevrelerinde güvenlik tedbirlerinin sıkılaştırılması ve okul servisleri ile kantinlerin sıkı denetlenmesi yönünde ilgili birimlere talimatlarda bulundu.

Vali Tekbıyıkoğlu ayrıca, okullarda Koronavirüs hastalığının yayılım hızını düşürmeye yönelik tedbirlerin alınmasının önemine değinerek, salgınla mücadele konusunda okul müdürleri ve öğretmenlerin duyarlı olmalarını istedi.

Vali Tekbıyıkoğlu’nun konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından okul güvenliğine yönelik alınan ve alınması planlanan tedbirler hakkında bilgilendirmeler yapılarak, değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıya Vali Tekbıyıkoğlu’nun yanı sıra, Vali Yardımcısı  Vekili Ender Faruk Uzunoğlu, İl Emniyet Müdür Vekili Erdal Akkuş, İl Jandarma Komutan Vekili Ahmet Kurşun, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüdaverdi Demir, İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş,  Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ve STK Temsilcileri katıldı.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

70371

HARÇLIKLAR DEPREMZEDE KARDEŞLERE

2 BİN 243 DEPREMZEDE TEDAVİ EDİLDİ

PAZARCIK'DA HAYAT NORMALE DÖNÜYOR

Güvenlik Şube Provokatörlere Geçit Vermiyor

VALİ TEKBIYIKOĞLU “Kırıkkale halkının büyük desteğini gördük

KIRIKKALE'DEN DESTEK YOLA ÇIKTI

SIRADAKİ HABERLER