Kırıkkaleli Yalçın Şengül, hayata yeniden başlayabilmek için yardım bekliyor

Kırıkkale'de geçirdiği hastalık sonrasında sol tarafı felçli kalan 58 yaşındaki Yalçın Şengül'ün tek isteği, akülü bir sandalyeye sahip olmak. Maddi durumu yetersiz olan Şengül, bu konuda yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

  • Sağlık
  • 29 Mayıs 2024
  • 15:38
Kırıkkaleli Yalçın Şengül, hayata yeniden başlayabilmek için yardım bekliyor

Kırıkkale'nin Kaletepe Mahallesi'nde yaşayan 58 yaşındaki Yalçın Şengül'ün hayatı, iki kez felç geçirmesi sonrası dramatik bir şekilde değişti. İlk olarak 2021 yılında felç geçiren Şengül, tedavi süreci sonrası günlük işlerini kendi başına yapabilecek hale gelmişti. Ancak, 2023 yılının Mart ayında ikinci kez felç geçirmesi, vücudunun sol tarafını tamamen işlevsiz bıraktı. Şimdi ise tekerlekli sandalyeye mahkum olan Şengül, 81 yaşındaki annesiyle birlikte kirada yaşamını sürdürüyor.

TEK İSTEĞİ AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE

Felç sonrası günlük işlerini annesinin yardımı olmadan yapamayan Yalçın Şengül, yaşlı annesinden başka kimsesi olmadığını belirtti. Yüzde 67 engelli raporu bulunan Şengül'ün en büyük arzusu, akülü bir tekerlekli sandalyeye sahip olmak. Bu sayede hem ev içinde hem de dışarıda daha bağımsız bir yaşam sürebileceğini belirten Şengül, hayırseverlerin yardımını bekliyor.

 

ŞENGÜL: OTURMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPAMIYORUM

 

Yalçın Şengül, bacaklarının işlevsiz olması nedeniyle oturmak dışında hiçbir şey yapamadığını ifade etti. Maddi durumunun yetersiz olduğunu söyleyen Şengül, "Sabahtan akşama kadar evin önünde oturuyorum. Dışarı çıkıp biraz hava almak, alışverişimi yapmak istiyorum. Ancak bunları yapabilmek için akülü bir sandalyeye ihtiyacım var. Annem 81 yaşında ve benim bakımlarımla ilgileniyor. Başka kimsem yok. Annem de bakıma muhtaç halde. Kirada oturuyorum. Akülü sandalyem olursa en azından ihtiyaçlarımızı almak için dışarı çıkabilirim. Ev içerisinde de çoğu işi yapmaya gücüm yetmiyor. Yetkililerden ve hayırseverlerden akülü tekerlekli sandalye istiyorum. En azından dışarı çıkar, ihtiyaçlarımı karşılarım ve hayata yeniden bağlanırım," dedi.

 

HAYIRSEVERLERDEN YARDIM BEKLİYOR

Yalçın Şengül, hayatını kolaylaştıracak ve ona yeniden hareket özgürlüğü sağlayacak akülü tekerlekli sandalye için yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor. Şengül, bu desteğin kendisine hem fiziksel hem de psikolojik anlamda büyük bir rahatlama sağlayacağını vurguluyor.

YARDIM ETMEK İSTEYENLER İÇİN İRTİBAT TEL: 0542 731 57 35

İlginizi Çekebilir

Kırıkkaleli Yalçın Şengül, hayata yeniden başlayabilmek için yardım bekliyor

İlginizi Çekebilir

NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

İlginizi Çekebilir

YORULMAZ DA ADAY

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

36819

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

TRAFİK TESCİL VE DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

KIRIKKALE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ BASIN TOPLANTISI

KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

VALİ MEHMET MAKAS'TAN 15 TEMMUZ MESAJI

SIRADAKİ HABERLER