DİKKAT SAĞANAK GELİYOR

Kırıkkale’de hafta başından itibaren beklenen sağanak ile birlikte, kent merkezi, Keskin, Sulakyurt ilçeleri, Çerikli Beldesi’nde sel felaketine karşı uyarılar geldi.

  • Gündem
  • 11 Kasım 2023
  • 10:52
DİKKAT SAĞANAK GELİYOR

SAĞANAK BEKLENİYOR

Kırıkkale’de hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte, meteoroloji hafta başından itibaren yağmur uyarısında bulundu. Sağanak beklenen kentte, merkez ilçe, bazı ilçe ve beldelerde sel uyarıları oldu. Kırıkkale’de hemen hemen her yağmur yağdığında sel felaketinini olduğu görüldüğü bazı bölgelerde ise sele karşı hazırlıklar yapılıyor. 

 

SEL BEKLENEN BÖLGELER

Kırıkkale’de hemen hemen her yağmur yağdığında sel oluşan bölgeler şu şekilde; Sulakyurt ilçesine bağlı Danacı köyü, Keskin ilçesine bağlı Turhanlı, Konurhacıobası ile Ceritkale köyleri, Çerikli Beldesi ve merkez ilçeye bağlı Aşağı Mahmutlar Mahallesi. Sel ile iç içe yaşayan vatandaşlar kendi önlemlerini alırken, il, ilçe ve belde belediyeleri ise sele karşı önlemlerini alıyor. Ayrıca, kentte sağanak 13 Kasım pazartesi, 14 Kasım salı, 15 Kasım çarşamba ve 16 Kasım perşembe günleri devam etmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl ve yaz aylarında yağan sağanak yağışın akabinde bu bölgelerde meydana gelen sel nedeniyle bazı hayvanlar telef olurken, ev ve iş yerlerinde de maddi hasar oluşmuştu.  

İlginizi Çekebilir

YENİMAHALLE'DE İNTİHAR

İlginizi Çekebilir

ASAYİŞ GÖZ AÇTIRMIYOR

İlginizi Çekebilir

SAYGILI; GENEL MERKEZ İSTEDİ

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

15600

SİYERİ NEBİ MÜZESİ’NE BAYRAMDA ZİYARETÇİ AKINI

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

KIRIKKALE SPORDA ERCÜMEND COŞKUNDERE DÖNEMİ

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa KAPLAN’dan bayram mesajı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İller İdaresi Genel Müdürlüğü

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

SIRADAKİ HABERLER