FARUK KARACA HÜRRİYETÇİ SAĞLIK SEN KIRIKKALE İL BAŞKANI OLDU

  • Gündem
  • 26 Ekim 2022
  • 06:29
FARUK KARACA HÜRRİYETÇİ SAĞLIK SEN KIRIKKALE İL BAŞKANI OLDU

13 Ocak 2022 tarihinde kurulan ve sağlık ve sosyal hizmet kolunda faaliyet gösteren HÜRRİYETÇİ SAĞLIK SEN ülke genelinde örgütlenmeyi sürdürüyor. Kısa bir süre önce kurulmasına rağmen 23 ilde il başkanlığı teşkilatını kuran sendikanın Kırıkkale il Başkanlığına Faruk KARACA görevlendirildi.

Hürriyetçi Sağlık Sen Kırıkkale İl Başkanı Faruk KARACA yaptığı açıklamada; bu güne kadar muhtelif sivil toplum kuruluşlarında görev yaparak kazandığı tecrübe, bilgi ve birikimini Hürriyetçi Sağlık Sen il başkanı olarak, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının ortak hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek üzere seferber edeceğini, Atatürk ilkelerine bağlı, hür ve bağımsız bir sendikacılık anlayışını hakim kılmak üzere mücadele etmeyi ve dava şuuru içerisinde bir kadro hareketi oluşturmayı amaçladığını ifade etti.

Hiçbir şekilde siyasetin güdümünde olmayacaklarını, siyaset alanını ancak çalışanın sesini duyurma ve hak arama mecrası olarak göreceklerini ifade eden KARACA; ” Mesnetsiz muhalefete, çözümsüz eleştiriye, yaftalamaya ve karalama senaryolarına ayıracak zamanımız yok. Sivil toplum bilincinin yaygınlaştırılması, çalışma barışının ve çalışanların birlik ve beraberliklerinin sağlanması amacına hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Çalışanların bu güne kadar yığınla birikmiş sorunlarının çözüme kavuşturulması için elimizi taşın altına koyma zamanının geldiğini belirterek, dün olduğu gibi bu gün de, aynı sorumluluk bilinci içerisinde ve genel merkezimizin direktifleri çerçevesinde görevimizi yerine getirirken sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarından katkı ve destek bekliyoruz. Dedi.

Çalışanların ortak ekonomik, sosyal, mesleki hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek, insanca yaşayacakları bir ücret seviyesine ulaşmalarını sağlamak, çalışma şartlarını iyileştirmek ve çalışanların onurunu korumak için yola çıktıklarını anlatan Hürriyetçi Sağlık Sen İl Başkanı Faruk KARACA, açıklamasında;

“Güvenceli ve tekli istihdam modelinin geliştirilmesi için, ücret politikasının, her türlü ilave ödenti mevzuatının adil şekilde yeniden tesis edilmesi için, gelecek kaygısını yaşayan çalışanlara umut olmak, üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü hakim kılmak için, ayırımcılığa, eşitliksiz uygulamalara karşı gelerek, çalışanları itibarsızlaştıran, kutuplaştıran ve çalışma barışını bozan uygulamalara karşı mücadele etmek için, çalışanlar arasında birlik ve beraberliği tesis etmek, hür ve bağımsız düşünceye saygı kültürünü geliştirmek için, hizmet kolumuzda çalışanların örgütlendiği tüm sivil toplum kuruluşları ile ortak mücadele alanı oluşturmak için var gücümüzle çalışacağız, mücadele edeceğiz.

Sağlık ve Sosyal hizmet çalışanlarının insan onuruna yaraşır bir hayat sürmelerini temin etmek için etik değerlere uygun her türlü mücadeleden yana olacağız. Hürriyetçi Sağlık Sen olarak yaratılan gündemin arkasına takılmak yerine, görüş ve önerilerimizle, taleplerimizle, eylemlerimizle gündem oluşturmak ve sonuç almak üzere yeni bir sendikal anlayışı benimsiyoruz. Kişilerin ve kurumların ilkeleri gölgelemediği bir kadro hareketi başlatıyoruz. Sendikacılığın zaaflar üzerine kurulmasına karşıyız.  Demokratik ilkeler üzerinde, fırsat eşitliğini özümseyen bir sendikal yapı inşa etmek istiyoruz.

Sendikamız için asıl olan millettir, devlet dahil tüm kurumlar milletin devamlılığı ve refahı içindir. Medeniyet de örgütlü mücadelenin tohumları arasında yeşerir. M. Kemal Atatürk’ün, “Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kuruluşun anası hürriyettir." Sözünde anlamını bulduğu gibi “HÜRRİYETÇİLİK” vazgeçilmez ülkümüz olacaktır. Bu düşünce ile tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını sendikamız çatısı altında örgütlenmeye çağırıyoruz. Ant olsun hürriyete” görüşlerine yer verdi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

99240

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

TRAFİK TESCİL VE DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

KIRIKKALE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ BASIN TOPLANTISI

KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

VALİ MEHMET MAKAS'TAN 15 TEMMUZ MESAJI

SIRADAKİ HABERLER