VALİ MAKAS'TAN 100. YIL MESAJI

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Cumhuriyetin 100’üncü yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

  • Gündem
  • 27 Ekim 2023
  • 17:09
VALİ MAKAS'TAN 100. YIL MESAJI

Cumhuriyetin 100’üncü yılı ve 29 ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde aziz milletimizin, vatan ve bağımsızlık uğruna verdiği eşsiz mücadelenin sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma hedefiyle yola çıkan Cumhuriyetimiz, kurulduğu günden bu yana her alanda büyük başarılara imza atmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni'nde yaptığı konuşmasındaki, “Bir asır önce, millî mücadelesini Cumhuriyet'in kuruluşuyla tamamlayan milletimiz, Cumhuriyet'in ikinci asrını da Türkiye Yüzyılı ile taçlandıracaktır” ifadesi doğrultusunda, Türkiye'nin küresel bir güç olarak yükselmesi ve dünyanın önde gelen ekonomilerinden biri olması hedeflenmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Vali Makas, “Bu hedeflere ulaşmak için Türkiye, eğitim, sağlık, altyapı, savunma sanayii ve teknoloji gibi alanlarda önemli yatırımlar yapmaktadır. Ayrıca, küresel iş birliğini güçlendirmek ve uluslararası alanda daha etkin bir rol oynamak için çalışmalar yürütmektedir. Türkiye Yüzyılı vizyonunun gerçekleşmesi halinde, Türkiye'nin dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olacağı ve küresel barışın ve refahın sağlanmasına önemli katkılar sağlayacağı öngörülmektedir. Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması için, birlik ve beraberlik içinde çalışarak, ülkemizi daha da ileriye taşımak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu cennet toprakları bize vatan yapan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Aziz milletimizin ve tüm Kırıkkale’li hemşehrilerimizin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

TÜRK OCAKLARINDAN “TÜRKLÜK” UYARISI

İlginizi Çekebilir

BAKANLAR İSLAMİ DEĞERLER MÜZESİNDE

İlginizi Çekebilir

PAZARCIK'DA HAYAT NORMALE DÖNÜYOR

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

53168

HARUN ULUSOY "65 YAŞ ÜSTÜ VE ENGELLİLERE EVLERİNDE Kİ SU BEDAVA"

HACIBEY TOKİ MUHTAR ADAYI BOYTER; GENÇLERİMİZİ SPORA TEŞVİK EDECEĞİZ

PEKDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

AKYÖN MESAJ YAYINLADI

SAYGILI İLE DEVAM

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜNDE KAN DEĞİŞİMİ

SIRADAKİ HABERLER