Karma OSB’de elektrik sorunu çözülecek

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) 8. Bölge Müdür Yardımcısı Faruk Murat Coşkun, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Coşkun, bölgenin enerji altyapısı ve süren yatırım faaliyetleri ile ilgili TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı’ya bilgi verdi.

  • Ekonomi
  • 05 Ocak 2023
  • 17:16
Karma OSB’de elektrik sorunu çözülecek

SORUNLAR TEİAŞ’A İLETİLDİ
Yahşihan’daki 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin yıllardır çözülemeyen elektrik kesintisi sorunu bölgede faaliyet gösteren firmaları büyük zarara uğratıyor. Elektrik kesintileri, üretim aşamasında kullanılan ekipmanlara zarar vermenin yanı sıra hammaddeyi de kullanılamaz hale getiriyor. Bu durumdan şikayetçi olan üreticiler ise yaşanan mağduriyeti Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’na iletti. Yaşanan olumsuzluklar üzerine harekete geçen Kırıkkale TSO, OSB’de yaşanan sorunu Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’ye iletti. 

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
TEİAŞ 8. Bölge Müdür Yardımcısı Faruk Murat Coşkun ise yaşanan kesintiler ile ilgili bilgi vermek amacıyla Kırıkkale TSO’yu ziyaret etti. 9. Meslek Komite Başkan Yardımcısı Elektrik Mühendisi Özgür Karagülle ve Genel Sekreter Ahmet Şerbetçioğlu’nun da hazır bulundukları ziyarette OSB’nin enerji altyapısı hakkında detaylı bilgi veren Coşkun, sorunun çözümü için yapılması gereken çalışmaları ve Kırıkkale’de devam eden yatırım projelerini anlattı. Üyelerden gelen sorun ve taleplerin çözümü için her zaman ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Karma OSB’de yıllardır yaşanan bu sorunun çözümünün de takipçisi olacaklarını söyledi.

İlginizi Çekebilir

Sağlık personellerine adli vakalara yaklaşım eğitimi

İlginizi Çekebilir

Tanrıverdi, siyasi çalışmalarına hız verdi

İlginizi Çekebilir

Özen’den mavi listeye birlik ve beraberlik yemeği

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

98288

DEMİR " Aşkınan Çalışan Yorulmaz"

VALİ TEKBIYIKOĞLU'NDAN KIRIKKALELİLERE TEŞEKKÜR

KIRIKKALE'DE MİTİNG GİBİ TOPLU AÇILIŞ

VALİ TEKBIYIKOĞLU'NDAN BAYRAM MESAJI

PAZARCIK'TA RAMAZAN BAŞKA GÜZEL

HARÇLIKLAR DEPREMZEDE KARDEŞLERE

SIRADAKİ HABERLER