NOKTA CAMİİ GENÇLİK MERKEZİ VE 4-6 YAŞ KUR'AN KURSU AÇILDI

  • Gündem
  • 03 Temmuz 2022
  • 12:29
NOKTA CAMİİ GENÇLİK MERKEZİ VE 4-6 YAŞ KUR'AN KURSU AÇILDI

Yaz aylarında çocukların sosyal aktivitelerde bulunabilmesi ve İslam dinini daha iyi öğrenebilmeleri için tasarlanan “Nokta Camii Gençlik Merkezi ve 4-6 Yaş Kur'an Kursu” açılışı Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

AÇILIŞA KATILIM YÜKSEK OLDU

Cuma namazı sonrası gerçekleştirilen açılışa Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Çaykara, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Haluk Karahan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar ve kurs öğrencileri ile ilgili personel katıldı.

Gençlik Merkezi ve Kur'an Kursu’nun açılış kurdelelerinin kesilmesinin ardından konferans salonuna geçildi. Programın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde bütün illerde ve ilçelerde Gençlik Merkezleri açıldığını belirterek Kırıkkale’de de Nokta Camii altında Gençlik Merkezi’nin açıldığını ifade etti.

“HEP BİRLİKTE AYNI İSTİKAMETTE YOL ALMALIYIZ”

İslam dininde ferdi ibadetten daha çok toplu halde ibadetin sevabının kat ve kat yüksek olduğunu belirten Vali Tekbıyıkoğlu ise, birlik ve beraberlik içerisinde bulunmanın öneminin büyük olduğunun altını çizdi.

Vali Tekbıyıkoğlu  “İslam dini ferdi ibadetten daha çok toplu halde ibadete öncelik vermiş ve bunun sevabını da kat ve kat derece olarak daha fazla vermiştir. Bu münasebetle aslında İslam toplumunun, bir arada olmasını, birbirlerinin meselelerini hissetmesini ve beraber nefes alıp vermelerini, aynı istikamete yol almalarını arzu etmiştir. Aynı zamanda bizim ecdadımızın yaptığı eserlere de bakarsanız bizim camilerimiz şehirlerimizin merkezinde bulunur. Çevresinde insanların sosyal aktivitelerini yerine getirebileceği alanlar bulunur. Süleymaniye Camii, Fatih Camii ve Selimiye Camii gibi etraflarında aşevleri, kütüphaneleri, medreseleri vardır”

ÇOK SAYIDA AKTİVİTEYİ İÇERİSİNDE BARINDIRIYOR

“Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi; Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez. İşte o topun sindiremediği yürekler burada beraber oluyor. Bunu yine keşfeden bundan yüz yıl önceki ecdadımız, Yunan harbinde, Milli Mücadele zamanında camilerimizi bu iş için kullanmışlardır. Mehmet Akif Ersoy Anadolu’yu gezerek her camide vaaz vererek milli mücadeleye katkıda bulunmuştur. Nokta Camimiz de bu şekilde dizayn edilmiş. Gençlerimizin yaz aktiviteleri için kendi donanımlarını, kendi aktivitelerini, kendi enerjilerini boşaltmak için bir çok kursu da kendi içerisinde barındırıyor. Bu münasebetle Müftülüğümüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, Belediye Başkanımız, İl Genel Meclisimizin katkılarıyla beraber kurs programları yapıldı. Bunların içerisinde satranç, okçuluk, oryantirng, masa tenisi, geziden yüzmeye kadar aktiviteler var”

PROTOKOL ÜYELERİ SINIFLARI ZİYARET ETTİ

Vali Tekbıyıkoğlu, “Yaz dönemi sadece okulsuz bir dönem değil. Okumak anne karnında başlayıp ölüme kadar devam eden bir süreç. Siz çocuklarımız da yaz tatilinde, bir yandan ibadetle ilgilenirken, bir yandan da eğleneceksiniz. Yazınızın dolu dolu geçmesini diliyor ve bu kurslarda emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Vali Tekbıyıkoğlu konuşmasının ardından Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve beraberindeki protokol üyeleriyle Gençlik Merkezi ve Kuran Kursu içerisindeki sınıflarda öğrencileri ziyaret ederek, birlikte fotoğraf çektirdi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

13769

SİYERİ NEBİ MÜZESİ’NE BAYRAMDA ZİYARETÇİ AKINI

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

KIRIKKALE SPORDA ERCÜMEND COŞKUNDERE DÖNEMİ

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa KAPLAN’dan bayram mesajı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İller İdaresi Genel Müdürlüğü

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

SIRADAKİ HABERLER