Sağlık personellerine adli vakalara yaklaşım eğitimi

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından personellerine yönelik adli vakalarda delillere yaklaşım eğitimi gerçekleştirildi.

  • Sağlık
  • 05 Ocak 2023
  • 16:48
Sağlık personellerine adli vakalara yaklaşım eğitimi

BAKANLIKLA PROTOKOL İMZALANDI 
Karşılaşılan adli durumların değerlendirilmesi, olay yerinde bulunan bulguların korunması ve kurumlar arası iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereğince Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan personele yönelik adli vakalarda maddi delillere yaklaşım eğitimi gerçekleştirildi.

TEORİK VE PRATİK ŞEKİLDE ANLATILDI 
Eğitim kapsamında; sağlık çalışanlarının olay yerindeki delilleri korurken emniyet ekiplerinin gösterdiği hassasiyetle olay yerindeki delillerin bozulmadan olduğu gibi muhafaza etmesi gerektiği Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Amirliği ekipleri tarafından teorik ve pratik olarak anlatıldı. 

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK 
İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, başta İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut’a vermiş olduğu desteklerden ve eğitimlere katılan görevli polis ekiplerine teşekkür ederek “Eğitimle sağlık ekiplerinin yaralının naklini sağlarken bir taraftan da delillerin adli süreçlerini korumayı sağlaması ve emniyet ekiplerine yardımcı olmaları hedeflenmektedir. Sağlık çalışanlarına adli vakalarda bilgi ve tutum kazandırılması amacıyla eğitimlerimiz devam edecektir” dedi.

İlginizi Çekebilir

Kutluca: “İktidarın seçimleri kazanma şansı kalmadı”

İlginizi Çekebilir

Devasa spor kompleksi start alıyor

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesi’nden su sayaçları için ‘don’ uyarısı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

22740

DEMİR " Aşkınan Çalışan Yorulmaz"

VALİ TEKBIYIKOĞLU'NDAN KIRIKKALELİLERE TEŞEKKÜR

KIRIKKALE'DE MİTİNG GİBİ TOPLU AÇILIŞ

VALİ TEKBIYIKOĞLU'NDAN BAYRAM MESAJI

PAZARCIK'TA RAMAZAN BAŞKA GÜZEL

HARÇLIKLAR DEPREMZEDE KARDEŞLERE

SIRADAKİ HABERLER