Sağlık personellerine adli vakalara yaklaşım eğitimi

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından personellerine yönelik adli vakalarda delillere yaklaşım eğitimi gerçekleştirildi.

  • Sağlık
  • 05 Ocak 2023
  • 16:48
Sağlık personellerine adli vakalara yaklaşım eğitimi

BAKANLIKLA PROTOKOL İMZALANDI 
Karşılaşılan adli durumların değerlendirilmesi, olay yerinde bulunan bulguların korunması ve kurumlar arası iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereğince Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan personele yönelik adli vakalarda maddi delillere yaklaşım eğitimi gerçekleştirildi.

TEORİK VE PRATİK ŞEKİLDE ANLATILDI 
Eğitim kapsamında; sağlık çalışanlarının olay yerindeki delilleri korurken emniyet ekiplerinin gösterdiği hassasiyetle olay yerindeki delillerin bozulmadan olduğu gibi muhafaza etmesi gerektiği Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Amirliği ekipleri tarafından teorik ve pratik olarak anlatıldı. 

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK 
İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, başta İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut’a vermiş olduğu desteklerden ve eğitimlere katılan görevli polis ekiplerine teşekkür ederek “Eğitimle sağlık ekiplerinin yaralının naklini sağlarken bir taraftan da delillerin adli süreçlerini korumayı sağlaması ve emniyet ekiplerine yardımcı olmaları hedeflenmektedir. Sağlık çalışanlarına adli vakalarda bilgi ve tutum kazandırılması amacıyla eğitimlerimiz devam edecektir” dedi.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın pedalları Kırıkkale’de çevrilecek

İlginizi Çekebilir

Polis memuru hayatını kaybetti

İlginizi Çekebilir

Öztürk: “Her zaman halkımızın yanındayız”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

54647

KIRIKKALE'DEN DESTEK YOLA ÇIKTI

VALİ TEKBIYOKOĞLU’NA KRİTİK GÖREV

YAHŞİHAN İMARA DOKUNULMAZLIK MI?

ŞEHİRLE DALGA MI GEÇİLİYOR?

Balkan Bisiklet Birliği Başkanlığı Türkiye’nin

AKDERE NEDEN GÖREVDEN ALINDI

SIRADAKİ HABERLER