Kutluca: “İktidarın seçimleri kazanma şansı kalmadı”

Saadet Partisi İl Başkanı Veysel Kutluca, yaptığı basın açıklamasında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kutluca, 2023’te yapılacak seçimlerde iktidarın seçimleri kazanma şansının kalmadığına dikkat çekti.

  • Siyaset
  • 05 Ocak 2023
  • 16:45
Kutluca: “İktidarın seçimleri kazanma şansı kalmadı”

TÜM KURALLARI ÇİĞNEDİLER
İktidarın bugün çelişkili durumunun görülmemesinin mümkün olmadığına dikkat çeken Kutluca, Erdoğan’ın iktidara gelirken BOP Eş başkanı olduğunu ifade ettiğini hatırlatarak, “İktidara gelirken Erdoğan, kendisi BOP’un Eş başkanı olarak geldiğini deklare etmişti. BOP’un ne olduğunu bilmediği kanaatindeyim. BOP’un hedefinde bizim topraklarımızın bölünmesi, parçalanması, küçük küçük devletlerin oluşması vardı. Irak müdahalesine destek vermek için Cumhurbaşkanı tüm kaide ve kuralları çiğnedi. O zamanlar kendisi bir çıkış yolu aradı. Bizim limanlarımızı, havalimanlarımızı, Amerika'nın, İngiltere'nin, Fransa'nın silahlarına açtılar” dedi. 

MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİ ÇIKARTILDI 
Erdoğan’ın yola çıkarken, “Milli Görüş gömleğini çıkardık” sözlerini hatırlatan Kutluca, çıkardığı Milli Görüş gömleğinin yerine Siyonist gömleğini giydiğini hatırlatarak, “Bugün Beyaz Saray’a gidemezken o zamanlar yasaklıyken Beyaz Saray’da poz verdi. O zamanlar çıkardığı Milli Görüş Gömleği yerine Siyonist bir gömlek giydirildi. Uygulanan ekonomi politikası ile Türk ekonomisi çökertildi. Kalkınıyormuş gibi bir görüntü verildi ama çökertildi” ifadelerini kullandı. 

VATANDAŞLARIN SORUNLARI GÖRÜLMÜYOR 
Türkiye’de ehliyete ve liyakate önem verilmediği için problemlerin çözülemediğine dikkat çeken Kutluca, iktidarın ülkenin problemlerini çözme şansı kalmadığını ifade ederek, “Maalesef ehliyete ve liyakate gerekli önem verilmediği için problemler artık çözülemiyor. İktidar beceriksizleşti. Problemler çözülemiyor. Ehil insanlara görev verilmiyor. Bundan dolayıdır ki bu iktidarın ülkemizin problemlerini çözme şansı ortadan kalktı. 2023 yılında yapılacak seçimlerde bu iktidarın tekrar seçimleri kazanma ihtimali yok. Sandıklara müdahale etme cesareti gösterirseniz, bilmiyorum bu ülkeyi nereye kadar götürürseniz. Bu ülkenin yüzde 70'i AK Parti'den ümidi kesti” diye konuştu. 

İlginizi Çekebilir

Devasa spor kompleksi start alıyor

İlginizi Çekebilir

Polis memuru hayatını kaybetti

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesi’nden su sayaçları için ‘don’ uyarısı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

94930

DEMİR " Aşkınan Çalışan Yorulmaz"

VALİ TEKBIYIKOĞLU'NDAN KIRIKKALELİLERE TEŞEKKÜR

KIRIKKALE'DE MİTİNG GİBİ TOPLU AÇILIŞ

VALİ TEKBIYIKOĞLU'NDAN BAYRAM MESAJI

PAZARCIK'TA RAMAZAN BAŞKA GÜZEL

HARÇLIKLAR DEPREMZEDE KARDEŞLERE

SIRADAKİ HABERLER