AHMET ÖNAL AKARYAKIT ZAMLARINI TBMM'DE KONUŞTU

  • Gündem
  • 14 Mart 2022
  • 06:17
AHMET ÖNAL AKARYAKIT ZAMLARINI TBMM'DE KONUŞTU

CHP Milletvekili Av. Ahmet Önal “Esnaf, vatandaş akaryakıt zamlarına feryat ediyor, duyan yok. Gelen zamlar karşısında esnafımız işini bırakma noktasına geldi. Artık, minibüsçü, taksici, servisçi, nakliyeci esnafımız yolcu ya da yük yerine dert taşıyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal akaryakıt zamlarını TBMM'de dile getirdi. CHP'li Önal TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Son günlerde akaryakıt ürünlerine gelen zamlar taksici, minibüsçü, servisçi, nakliyeci esnafımıza nefes aldırmıyor. Son altı ayda benzine yüzde 166, motorine yüzde 235, LPG'ye yüzde 300 zam geldi. Geçen yıl ocak ayında 396 TL'ye dolan araç deposu, bugün 822 liraya doluyor. Esnaf, vatandaş akaryakıt zamlarına feryat ediyor, duyan yok. Gelen zamlar karşısında esnafımız işini bırakma noktasına geldi.

Artık, minibüsçü, taksici, servisçi, nakliyeci esnafımız yolcu ya da yük yerine dert taşıyor. Esnafımız "Bittik, tükendik, geçinemiyoruz." diyor; duyan yok. Devletten milyarlarca lira değerinde kamu ihalesi alıp vergi vermeyenlere sağladığınız imkânları biraz da üreten, çalışan, emek veren bu insanlara sağlamalısınız. Her fırsatta zam yaparak görmezden geldiğiniz, ekonomik krizden en çok etkilenen bu sektörün içerisinde bulunduğu ekonomik zorluklardan kurtulmaları için acilen adım atın. Aksi hâlde, çoluğunun çocuğunun rızkını kazanmaya çalışan bu esnafımız işini kaybedecek diyorum” dedi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

37272

HARUN ULUSOY "65 YAŞ ÜSTÜ VE ENGELLİLERE EVLERİNDE Kİ SU BEDAVA"

HACIBEY TOKİ MUHTAR ADAYI BOYTER; GENÇLERİMİZİ SPORA TEŞVİK EDECEĞİZ

PEKDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

AKYÖN MESAJ YAYINLADI

SAYGILI İLE DEVAM

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜNDE KAN DEĞİŞİMİ

SIRADAKİ HABERLER