BU BENİM ŞEHRİM

  • Gündem
  • 28 Mart 2022
  • 06:50
BU BENİM ŞEHRİM

Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde Karakeçili İlkokulu öğretmeni İlknur Vargeloğlu ve diğer ortaklardan Sevgi Çemtaş Alagöz'ün kuruculuğunu yaptığı "Bu Benim Şehrim" e-Twinning projesi hazırlandı.

İlkokul öğrencilerine yönelik yapılan projeyle, aralarında Kırıkkale'nin yanı sıra Sakarya, Batman, Ankara, Tekirdağ, Kahramanmaraş, Yozgat, Eskişehir ve Hatay’ın da bulunduğu kentlerde eğitim gören öğrencilerin yaşadıkları şehirlerin tanıtılması sağlandı. Bu kapsamda, proje kurucusu öğretmenler ortaklarından 7 meslektaşı ile birlikte öğrencilerle kapsamlı bir çalışma başlatarak çeşitli etkinlikler hazırlandı.

Proje kapsamında 6-11 yaş aralığındaki öğrencilerin hem yaşadıkları şehrin, hem de proje ortaklarının yaşadıkları şehirlerin kültürel dokusunu, doğal güzelliklerini, tarihi varlıklarını, yeraltı zenginliklerini tanıtmayı, milli bir bilinç oluşturmayı, yakından uzağa bir öğrenme ortamı sağlayarak yaşadıkları şehirle ilgili farkındalığın artırılması amaçlandı.

Öte yandan öğrenciler, WEB 2.0 araçlarını da kullanarak akranlarıyla ortak çalışmalar yapması, kendilerini ifade edebilmelerine olanak tanınması için de tüm detaylar belirlendi. Projenin ortaklarıyla birlikte ilerleyen süreçte uluslararası bir nitelik kazanması da bekleniyor.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

35712

SİYERİ NEBİ MÜZESİ’NE BAYRAMDA ZİYARETÇİ AKINI

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

KIRIKKALE SPORDA ERCÜMEND COŞKUNDERE DÖNEMİ

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa KAPLAN’dan bayram mesajı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İller İdaresi Genel Müdürlüğü

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

SIRADAKİ HABERLER