DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİNDE EĞİTİM START ALDI

  • Gündem
  • 28 Mart 2022
  • 06:51
DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİNDE EĞİTİM START ALDI

Milli Teknoloji Hamlesinin itici gücü Deneyap Teknoloji Atölyelerinde uygulama ve oryantasyon eğitimi düzenlenen programla start aldı.

Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Türkan Hatun Yurdu Toplantı Salonu’nda yapılan programa eğitim almaya hak kazanan 100 öğrenci ve aileleri katıldı.

Türkiye Teknoloji Takımı T3 Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk Bayraktar online bağlanarak teknoloji hamlesi konulu ilk dersi verdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp yaptığı konuşmada geleceğin Teknoloji yıldızlarını yetiştirmeyi amaçlayan Deneyap Atölyelerine devletimizin her türlü desteği verdiğini ve 3 yıllık eğitim sonunda genç beyinlerin ülkemize hizmet vereceğini söyledi.

Deneyap Eğitmeni Arzu Yağbasan'da bir konuşma yaparak eğitimler hakkında bilgi verdi. Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kırıkkale Gençlik Merkezinde kurulan DENEYAP Atölyesinde hafta sonu verilecek eğitimlere toplam 100 öğrenci katılacak. İlk olarak 900 öğrencinin katıldığı E sınavda 350 öğrenci uygulama sınavına girmeye hak kazanmış ve uygulama sınavında da 100 öğrenci başarılı olmuştu. Deneyap Teknoloji Atölyesi projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve T3 vakfı tarafından yürütülüyor. 3 yıl sürecek eğitimler yüz yüze ve online olarak devam edecek.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

46550

HARUN ULUSOY "65 YAŞ ÜSTÜ VE ENGELLİLERE EVLERİNDE Kİ SU BEDAVA"

HACIBEY TOKİ MUHTAR ADAYI BOYTER; GENÇLERİMİZİ SPORA TEŞVİK EDECEĞİZ

PEKDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

AKYÖN MESAJ YAYINLADI

SAYGILI İLE DEVAM

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜNDE KAN DEĞİŞİMİ

SIRADAKİ HABERLER