GENÇLER ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ YAŞATTI

  • Gündem
  • 15 Mayıs 2022
  • 12:07
GENÇLER ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ YAŞATTI

Kırıkkaleli sporcu öğrenciler, okul sporları kapsamında Osmaniye'de düzenlenen hokey müsabakalarında Türkiye şampiyonu oldu. Okullar kategorisinde ilk kez Türkiye Şampiyonluğu elde eden Kırıkkaleli gençler kente büyük sevinç yaşattı.
Yahşihan Şehit Hakan Yorulmaz Spor Lisesi öğrencileri Konya'daki final derecesinin ardından Osmaniye'de düzenlenen Hokey Türkiye Şampiyonası müsabakalarında da önemli bir başarı elde etti.
8 ilin sporcularının katıldığı müsabakalarda Kırıkkaleli sporcu öğrenciler, Türkiye şampiyonu oldu.
Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, yaptığı açıklama Kırıkkale olarak elde edilen şampiyonluk derecesiyle büyük sevinç yaşadıklarını söyledi.
Sporcu öğrencilerin uzun süredir yapmış oldukları hazırlıklarda meyvesini aldıklarını belirten Telefoncu, "Öğrencilerimiz bizleri, Kırıkkale'mizi temsil ederek Türkiye şampiyonu olmaları gurur verici. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Özellikle de öğrencilerimizin bu başarıya ulaşmalarında emekleri olan antrenör Zihni Efe Bozkurt ile beden eğitimi öğretmenleri Mustafa Taşkın ve Eren Demirbaş'a özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum." dedi.
Sporcu öğrencilerden 6 öğrencinin millî takım kampına alındıkları bilgisini de paylaşan Telefoncu, şunları söyledi:
"İlimizdeki başarılara bugün itibariyle bir yenisini daha kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. Gençlerimizin başarısı hepimizi mutlu etti. Bu başarı bizleri daha çok motive etti. Geleceğimizin sporcularını yetirmek için daha çok çaba göstereceğiz. Eğitim camiası ve spor camiası olarak milli sporcular yetiştirmenin de sevincini yaşıyoruz."
Telefoncu, elde edilen başarılar sayesinde iyi örneklerin okullardaki diğer öğrenciler için de rol model haline geldiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

23337

HARUN ULUSOY "65 YAŞ ÜSTÜ VE ENGELLİLERE EVLERİNDE Kİ SU BEDAVA"

HACIBEY TOKİ MUHTAR ADAYI BOYTER; GENÇLERİMİZİ SPORA TEŞVİK EDECEĞİZ

PEKDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

AKYÖN MESAJ YAYINLADI

SAYGILI İLE DEVAM

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜNDE KAN DEĞİŞİMİ

SIRADAKİ HABERLER