MARKETLERDE DENETİMLER DEVAM EDİYOR

  • Gündem
  • 08 Mart 2022
  • 06:30
MARKETLERDE DENETİMLER DEVAM EDİYOR

Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri gıda ürünlerindeki KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesinin ardından stok yapan marketlerde denetim yaptı. Denetimlerde fahiş fiyat artışı, ürün stokçuluğu, depo fatura irsaliye kontrolü gibi olumsuzluklar ticaret İl müdürlüğüne tutanak ile bildirildi.

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri kent genelinde bulunan marketlerde denetim yaptı. Son günlerde vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren Zabıta ekipleri, yerel ve zincir marketlerde denetimler yaptılar. Marketlerdeki reyonları gezen ekipler, gıda ve temel tüketim ürünlerinde fiyat artışlarından, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlığa kadar birçok konuda detaylı denetimde bulundu.

Denetimlerde,  raf fiyatı ile kasa fiyatı arasında oluşan tutarsızlık ve haksız kazançlar, tarihi geçmiş ürünler ve hijyen kurullarına uymayan işletmelere gerekli uyarı ve cezai işlemler uygulandı. Ayrıca denetimlerde karşılaşılan fahiş fiyat artışı, ürün stokçuluğu, depo fatura irsaliye kontrolü gibi olumsuzluklar Ticaret İl Müdürlüğü’ne tutanak ile bildirildi. Ekipler halk sağlığını korumak, fahiş fiyat ve stokçuluğa karşı kent genelinde denetimlere devam edeceğini söylediler. 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

74677

HARÇLIKLAR DEPREMZEDE KARDEŞLERE

2 BİN 243 DEPREMZEDE TEDAVİ EDİLDİ

PAZARCIK'DA HAYAT NORMALE DÖNÜYOR

Güvenlik Şube Provokatörlere Geçit Vermiyor

VALİ TEKBIYIKOĞLU “Kırıkkale halkının büyük desteğini gördük

KIRIKKALE'DEN DESTEK YOLA ÇIKTI

SIRADAKİ HABERLER