ZÜMRE KARARLARI EĞİTİMDEKİ VERİMLİLİĞE KATKI SAĞLIYOR

  • Gündem
  • 13 Şubat 2022
  • 07:59
ZÜMRE KARARLARI EĞİTİMDEKİ VERİMLİLİĞE KATKI SAĞLIYOR

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, okullarda oluşturulan zümrelerde alınan kararların eğitimde karşılaşılabilecek güçlüklere ışık tuttuğunu, ortak hareket edilmesi durumunda ise sorunların büyümeden çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

Millî Eğitim Müdürü Tüfekçi ve beraberinde Şube Müdürü Gülnihan Akyürek, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinde zümre başkanlarıyla bir araya geldi. 2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci yarıyıl döneminin başlamasıyla birlikte kent genelindeki farklı kademelerde görevlerini yürüten zümre başkanlarıyla düzenlenen toplantıda konuşan Tüfekçi, zümrelerde alınan kararlar doğrultusunda eğitime çok önemli değerlerin kazandırıldığını söyledi.

Sahadaki çalışmaların zümrelerde alınan kararlar sayesinde daha uygulanabilir hale getirildiğini hatırlatan Tüfekçi, "Eğitim öğretim yılının ikinci dönemine başladık ve öğrencilerimizle yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Buradan tüm öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve velilerimizin ikinci eğim öğretim dönemini tekrar kutluyor, bu dönemde de güzel başarılar elde edeceğimize inanıyorum"  dedi.

Zümre kararları sayesinde derslerin daha verimli hale getirildiğine dikkat çeken Tüfekçi, şöyle konuştu: "Zümre toplantıları sayesinde okullar kendilerini her yönüyle değerlendirme fırsatı buluyor. Branşlar arası ortak fikirlerden oluşan kararlar, eğitim öğretimle ilgili gelişim ve değişim sürecine olumlu katkılar sağlıyor. Zümrelerde alınan kararlarda uygulanacak yöntem, teknik ve tecrübeler paylaşıldıkça eğitimde atılan adımlar daha güvenli hale geliyor. Etkili ve verimli teknikleri mutlaka sahada uygulamamız gerekir. Bunun için tecrübeleri birleştirmeli, kademe branşlar arasındaki uygulamaları paylaşarak etkin bir modeli oluşturmalıyız. Bu sayede eğitimdeki verimliliği de artırmış oluruz. Ders konularında paralellik, ders materyallerinin kullanımı, sportif etkinlikler, değerlendirme kriterleri, beceri eğitimleri, yönetmeliklerin analizi, öğrenme güçlüklerine çözüm önerileri, başarı artırma kriterleri gibi daha birçok konuların derinlemesine incelenmesi ve karara bağlanması dönem sonuna kadar olan süreçte önümüzü daha da aydınlatacaktır.

Tüfekçi, sahada her türlü gündeme gelebilecek olan problemler ve çözüm yollarının zümrelerde enine boyuna görüşüldüğünü de sözlerine ekledi. Toplantı, zümre başkanlarının karşılıklı görüş alışverişleri, soruların cevaplandırılması diğer gündemle ilgili konuların çözüme kavuşturularak karara bağlanmasının ardından son buldu.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

80466

HARUN ULUSOY "65 YAŞ ÜSTÜ VE ENGELLİLERE EVLERİNDE Kİ SU BEDAVA"

HACIBEY TOKİ MUHTAR ADAYI BOYTER; GENÇLERİMİZİ SPORA TEŞVİK EDECEĞİZ

PEKDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

AKYÖN MESAJ YAYINLADI

SAYGILI İLE DEVAM

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜNDE KAN DEĞİŞİMİ

SIRADAKİ HABERLER